Zásahy 2016

Bilance roku 2016

Celkem jsme vyjížději k 10 mimořádným událostem:

4x Požár

6x Technická pomoc a jiné zásahy

- Dále jsme vyjížděli k mnoha technických pomocí po domluvě s obcí Lenora jako různé asistence, závlaha zeleně, mytí pomníků apod.

29.10. - Technická pomoc - asistence při ohnivé show

Dne 29.10. byla JSDH Lenora CAS 25 (1+5) a DA-12 (1+3) požádána starostkou obce k zajištění požární hlídky při ohnivé show, která se konala u pomníku A. Hartauera

Fotky od Míry Pecky ZDE.

22.10. - Technická pomoc - Vyhledávání pohřešovaných osob

Dne 22.10. vyjížděla JSDH Lenora (1+7) na žádost Policie k vyhledávání pohřešovaná osoby u železničního přejezdu na silnici I/39. Muž se během vyhledávání vrátil k autu sám. Na místě spolupráce s Policií ČR, JSDH Volary.

1.9. - Požár - Požár travního porostu

Dne 1.9. jsme vyjeli s VEA Škoda Felicia (1+1) a CAS 25 (1+4) k nahlášenému požáru trávy v Nové Houžné zhruba 200m od ČS OMV u rekreační chaty. Z hlavní silnice byl viditelý pouze silný kouř, který budil dojem požáru, a tak projíždějící řidiči volali na linku 150 a hlásili požár.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení klestí. Majitel byl poučen, že se pálnení musí hlásit HZS JČK. Tentokrát se to pro něho obešlo bez pokuty. Zbytečně ale vyjeli dvě cisterny - z Lenory a Horní Vltavice.

Každé pálení prosím hlašte pomocí formuláře ZDE nebo na telefoním čísle 950 230 803.

20.8. - Technická pomoc - vyhledávání pohřešovaných osob

Dne 20.8. byla JSDH Lenora s DA-12 Avia (1+7) vyžádána na spolupráci s Policií ČR k vyhledávání pohřešované osoby. Jednalo se o občana Německé národnosti, který se ztratil při houbaření. Na místě spolupracovali: Policie ČR ( vrtulník s termovizí), JSDH Lenora, Volary.

Osoba byla nezraněná nalezena pomocí termokamery a členy JSDH Lenora dopravena k autu, odstaveného u železničního přejezdu.

15.8. - Technická pomoc - čištění studny

Dne 15.8. vyjížděla JSDH Lenora s DA-12 (1+5) k čištění studny do Nové Houžné.

9.7. - Námětové cvičení - Požár MěÚ Volary

Dne 9.7. vyjela JSDH Lenora s CAS 25 (1+5) a DA-12 (1+5) k nahlášenému požáru městského úřadu ve volarech. Po příjezdu se již na místě nacházela JSDH Volary (2x CAS, 1x AZ) Naše jednotka prováděla pomocí CAS 25 hašení bez dýchací techniky ze zadní strany MěÚ a DA prováděla z blízkého potoka u autobusového nádraží doplňování vody. Na místě byly ještě jednotky ze Zbytin, Horní Vltavice, Strážného a Nové Pece.

Cvičení bylo úspěšné, jednotky si vyzkoušeli spolupráci při větší mimořádné události.

Fotky od velitele JSDH Netolice

2.7. - Technická pomoc - doplňování vody do parní lokomotivy

Ve dnech 2.-3.7. jsme v Černém Kříži a Novém Údolí doplňovali vodu do parní lokomotivy, která jela z Českých Budějovicích do Nového Údolí a zpět.

TP - Doplňování vody do parní lokomotivy

16.4. - Požár - požár seníku ve Volarech

Dne 16.4. v odpoledních hodinách vyjížděla JSDH Lenora s CAS 25 (1+4) a VEA Škoda Felicia (1+3) k požáru nízké budovy - seníku v městě Volary. Po příjezdu se na místě již nacházela JSDH Volary (2x CAS, 1x DA, 1x AZ-30) Členové JSDH Lenora doplnili požární útok JSDH Volary a naše CAS doplňovala kyvadlovou dopravou vodu z čerpacího stanoviště zřízeného u nedalekého vodního zdroje. Na místo se dostavila také JSDH Zbytiny (1x CAS) a HZS Prachatice (1x CAS)

Požár seníku Volary

15.1. - Technická pomoc - Dopravní nehoda autobusu

Dne 15.1. vyjížděla JSDH Lenora s DA-12 (1+2) a VEA (1+1) k nahlášené dopravní nehodě autobusu na silnici č.39 u železničního přejezdu směrem na Volary. Po příjezdu se na místě již nacházela profesionální jednotka z Prachatic, která zasahovala o pár minut dříve u DN na Stögerově Huti, JSDH Volary a zdravotnická záchranná služba. Autobus se nacházel v protisměru, ve směru na Lenoru, visící na krajnici v úhlu 45 stupňů. Nikdo z cestujících neutrpěl žádné zranění.

Dobrovolné jednotky spolu s ZZS odvezli všechny cestující Čínské národnosti a jejich zavazadla z autobusu do sokolovny v Lenoře, kde jim bylo poskytnuto zázemí, než proběhlo zajištění ubytování v restauraci a penzionu U Grobiána. Po celou dobu jim byli k dispozici členové SDH Lenora, kteří jim pomáhali řešit problémy v anglickém jazyce.

Po 22:00 hodině byl Řecký autobus vyproštěn za pomoci několika automobilů odtahové služby a automobilového jeřábu ze stanice HZS v ČB. Následující ráno pokračovali již cestující dále ve svém cestování po Evropských památkách.

DN Autobusu

10.1. - Požár - Požár OA Strážný

Dne 10.1. vyjížděla JSDH Lenora s CAS 25 (1+5) a DA-12 (1+3) v podvečerních hodinách k nahlášenému požáru kamionu u čerpací stanice Agip. Po příjezdu na místo zásahu se již nacházela JSDH Strážný a po dohodě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Jednalo se pouze o požár osobního automobilu v prostoru staré komunikace naproti č.p. 93 v obci Strážný.

Na místě zasahovali: JSDH Strážný, Volary, Lenora, HZS Vimperk. Byl vyhlášen 2.st. požárního poplachu, protože byl požár hlášený na čerpací stanici.

Článek požáry.cz

Ohlášení události: 18:31